12031/138
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
Havneparti med skibet Gudrun. Sign. V. Qvistorff 1930. Olie på plade. 15,5×21,5. Rammemål 20×26.
Behov for rensning.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag