2436/56
Matthew Norman
Engelsk rejseur i kasse af messing med glassider og synligt urværk, urskive af hvid emalje med sorte romertal. Mærket Matthew Norman of London, No. 1750A. 20. årh. Æske medfølger. H. 14. B. 10. D. 8,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle.
Vurdering