2436/137
Tiffany & Co
Et vognur i forgyldt messing med glas sider og synligt urværk, hvid emalje urskive med sorte romertal, mærket 'Tiffany & Co'. Urværket graveret urmager 'Matthew Norman, Switzerland'. 20. årh. H. 12. B. 8. D. 7.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nøgle medfølger. Står på tilbagekøbs hylden (A3)
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag