2204/20
Skotsk standur i kasse af mahogni, urskive af forsølvet metal sign. Robt. Bryson, Edinburgh. 19. årh. H. 205.
Robert Bryson (1778 – 1852)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Finerafslag øverst. Pendulstang med brud. Lodder, pendul samt dørnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud