1650/​20

Lampebord af sortmalet træ, plade af broget marmor, rigt udskåret med bladværk. 19. årh.s slutning. H. 83. Diam. 49.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Revner i træet.

Ældre malerier og møbler, 12. december 2016

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK