1650/20
Lampebord af sortmalet træ, plade af broget marmor, rigt udskåret med bladværk. 19. årh.s slutning. H. 83. Diam. 49.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 12. december 2016
Vurdering
Hammerslag