2416/1213
Diamantring af platin og 12 kt. guld prydet med talrige old-cut diamanter. Vægt ca. 2,5 g. B. 13 mm. Str. 55. 20. årh.s begyndelse.
Æske medfølger (lettere defekt).
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 17. april 2024
Vurdering
Hammerslag