2449/2056
South Bend Watch Co.
Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Emaljeskive og gyldne visere. Skive signeret “Martin Petersen Svendborg”. Viserindstilling via skyder under glas. Ingen støvkapsel. Uret vejer ca. 92 g. Ø 52,5 mm. 1900–10'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
999018 (Autobud) | ||
898252 | ||
999018 (Autobud) | ||
898252 | ||
999018 (Autobud) | ||
898252 | ||
999018 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.