1645/177
Stort italiensk bogskab af bemalet og delvist forgyldt træ. Barokstil, 20. årh.s sidste halvdel. H. 226. B. 204. D. 37.
Enkelte steder afskallet bemaling. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 7. november 2016
Vurdering
Hammerslag