2047/980
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)
Skammel med stel mahogni, betrukket med patineret cognacfarvet skind. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
37 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||