2149/​8658

Alexander Vasilievich Lozhkine (f. Moskva 1881, d. Rusland 1942)

Russisk byparti ved vintertide. Sign. A. Lozkine (med kyrilliske bogstaver). Vandfarve og gouache på papir. Lysmål 22×29.

Proveniens: Norsk privatsamling.

Papiret er lettere gulnet.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK