2021/846
A. Bundgaard (, 20. årh.)
Opstilling med kvæder, kander og krokus på et bord. Sign. A. Bundgaard 1958. Olie på lærred. 64×74.
Flænger i lærred. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 19. maj 2020
Vurdering
Hammerslag