12016/73
Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)
Peter Hansen: En samling studier og illustrationer. Usign. Bly og tusch på papir. 13,5×18,5–27×37. Uindrammede. (12)
Proveniens: Fra en samling tegninger af Peter Hansen tilhørende Skovgaard familien.
Enkelte blade med pletter. Folder, rifter og papirmangel.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud