1410/1691
Engelsk regency lygteur af mahogni, skive af sorsølvet messing med romertal. Skive og værk sign. Dwerrehouse & Carter, Berkeley Square. Ca. 1800. H. 34. B. 23. D. 15.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle og Nøgle medfølger ikke.
Varia, 6. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud