1419/634
Harald Nielsen (f. Baarse 1892, d. 1977)
Rund skål af hammerslået sterlingsølv. Georg Jensen, efter 1945. Dessin 620C. Vægt ca. 449 gr. H. 3,5. Diam. 24.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Med inskription på underside.
Moderne kunst og design, 6. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
13 bud