2104/14
Kommode af nøddetræ, rigt prydet med intarsia og beslag af bronze, buet front med tre skuffer, plade af granit prydet med fosiler. Rokoko form, 20. årh.s første halvdel. H. 82. B. 111. D. 55.
Finérskader. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag