2138/98
Barok langbord af egetræ, sarg med skuffe, balusterformede ben hvorimellem fodlister. 18. årh. H. 77. L. 175. B. 75.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag