12143/180
Sekssidet vitrine af bemalet og forgyldt træ. Fremstillet efter kinesisk forbillede. 20. årh.s sidste halvdel. H. 172. Diam. 59.
Dele af vitrinens top beskadiget. Desuden almindelige håndteringstegn.
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud