Foto endnu ikke klar
893/261
Dansk rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ med senere plade af hvid marmor, svungne sider og front med fire skuffer, afskårne hjørner med beslag af forgyldt bly, slæde fødder. 18. årh. midte. H. 83. B. 65. D. 50.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag