2426/76
Carl Neumann (f. København 1833, d. sst. 1891)
Sejlskibe udfor Kronborg og indsejlingen til Københavns Havn. Sign. Carl Neumann. Olie på malepap. 13×22 og 13×19. (2)
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Vurdering
Hammerslag
858242 | ||
851510 (Autobud) | ||
858242 | ||
851510 | ||
858242 |