1322/1047
Perlehalskæde af 14 kt. guld prydet med antagelig naturlige perler. L. 38 cm. Vægt 18 gr. Æske medfølger.
Kan fremstå med alders- og brugsslitage. Lås mangler.
Smykker, 29. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
27 bud