2049/7535
Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
“De pluie en pluie noire mais de plus en plus orangeuse”. Sign. Dotremont 1977, 82/100. Litografi. Bladstørrelse 76×56.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtskjolder. Enkelte fugtpletter.
CoBrA, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud