1708/127
Kinesisk armstol af rigt udskåret orientalsk træ. 20. årh.s sidste halvdel.
Skrammer, særligt på sædet. Brugstegn.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag