2441/230
John Wallace (f. 1841, d. 1905, engelsk maler )
Parti fra en sø med et husmandssted ved bredden. Sign. John Wallace 1888. Olie på lærred. 34×44.
Behov for rensning. Mindre retoucheringer.
Fra
i
Vurdering