1951/326
Cartier og Jaeger LeCoultre rejsevækkeure af forgyldt metal, hhv. prydet med simuleret lapis lazuli og monteret i rød holder/æske. 20. årh.s anden halvdel. H. 8 cm. og 11 cm. (2)
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag
22 bud