2119/29
Stor dansk rokoko dragkiste af delvist forgyldt valnøddetræ. 18. årh.s midte. H. 124. B. 123. D. 67.
Finérskader, særligt på toppen (se foto). Markante brugs- og alderstegn. Tre original låse og nøgle medfølger separat.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag