2115/96
Teservice af sølv, beståenede af tekande, flødekande og sukkerskål. 20. årh. Vægt i alt ca. 970 g. Tekande H. 19. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||