2416/139
Wilhelm Rögge (f. 1829, d. 1908)
“Eine wichtige nachricht” (Et vigtigt budskab). Besøg hos notaren. Sign. Wilhelm Roegge. Olie på træ. 36×43.
Overfladiske ridser. Én større retouchering ved nederste kant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag