2124/887
Kim Naver (f. København 1940, 1962-)
Håndvævet uldtæppe med hvid dekor og bort på mørkebrun bund. Usign. Udgået fra Den Permanente, København. B. 170 L. 240.
Alders- og brugsslitage, herunder pletter og smuds. Nogle frynser flossede. Kant med gennemslid.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag