2124/​887

Kim Naver (f. København 1940, 1962-)

Håndvævet uldtæppe med hvid dekor og bort på mørkebrun bund. Usign. Udgået fra Den Permanente, København. B. 170 L. 240.

Alders- og brugsslitage, herunder pletter og smuds. Nogle frynser flossede. Kant med gennemslid.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK