1816/9120
To skilte af bronze fra maskinrum heraf et “Clarke Chapman” samt ovalt “Conversion to liquid ammonia carrier, 1965 Henry Robb Ltd, Leith Scotland”. 20. årh. L. 30/47 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Trip Trap's Maritime Samling, 19. april 2018
Vurdering
Hammerslag