1816/​9120

To skilte af bronze fra maskinrum heraf et “Clarke Chapman” samt ovalt “Conversion to liquid ammonia carrier, 1965 Henry Robb Ltd, Leith Scotland”. 20. årh. L. 30/47 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Trip Trap's Maritime Samling, 19. april 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK