1411/1585
Knud Rosenfalck (f. 1908)
Figur af udskåret og bemalt træ i form af dværgfalk med blåhals. Bund brændetmærket KR. H. 24 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 13. marts 2014
Vurdering
Hammerslag