2005/74
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus prydet med kriger til hest, forsølvet urskive sign. Frosney á Metz. 19. årh. H. 52.
Slidt patinering. Rytter med manglende sværd. Hest med knækket seletøj. Manglende pendul. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
33 bud