2432/115
A. E. Kieldrup (f. Haderslev 1827, d. København 1869)
Bjergparti fra Norge med udsigt mod en foss. Usigneret. Olie på plade. 27×21.
Områder med enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag