2003/2010
Herrearmbåndsur af stål og guld. Model Constellation, ref. 396.1201. Quartzværk med dato cal. 1532. Original lænke af guld og stål med foldespænde. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Urets diam. ca. 32 mm. Ca. 1998.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 15. januar 2020
Vurdering
Hammerslag