1803/​1599

Russisk firdelt ikon. Motiver med Kazanskaja, Skt. George, Fem helgener (bl. a. Nikita), samt Fundet af Skt. John hoved. Tempera på træ. 18. årh. 31,5×26.

Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Restaureret.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag