1803/1599
Russisk firdelt ikon. Motiver med Kazanskaja, Skt. George, Fem helgener (bl. a. Nikita), samt Fundet af Skt. John hoved. Tempera på træ. 18. årh. 31,5×26.
Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Restaureret.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag