2033/​673

Palle Nielsen (f. København 1920, d. 2000)

To kompositioner. Sign. PN 62, 40/50 og PN 70. Radering og linoleumssnit. Lysmål 32×22 og 24×35. (2)

Glasset mangler på ét værk. Håndtertingsmærker.

Moderne kunst og design, 11. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.850 kr.

12 bud

1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.