2203/775
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 453”. Bakkebord med vendbar cirkulær top med hhv. sort/hvid formica, kant af røget eg, greb af wengé. Opsat på sammenklappeligt stel af forkromet stål. Udført hos Getama, Gedsted. H. 33. Diam. 62.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
19 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||