1546/885
Dansk snedkermester
Cirkulært sofabord med top af sapeli mahogni, trommestiksben af nøddetræ. H. 57,5. Diam. 114.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Bordplade med nogle hakker i træet.
Moderne kunst og design, 10. november 2015
Vurdering
Hammerslag