2004/202
Kinesisk kaffeservice af sølv, bestående af kaffekande, vandkande, sukkerskål, flødekande og seks par kaffekopper. Luen Hing, Shanghai 20. årh.s begyndelse. Vægt 2178 g. H. 6–22 cm (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
38 bud