1825/1596
En samling kinesisk porcelæn, dekoreret i farver med figurscenerier og blomster, bestående af to lågkrukker, vase, thekande, et par kopper og to skeer. 19.-20. årh. H. 5–22. (8)
Låg med kanthak. Skeer med reparation og kanthak. En kop restaureret.
Varia, 21. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
25 bud