1326/1575
Russisk ikon forestillende Kristus Pantokrator flankeret af helgene Skt. Nikolaj, Skt. Pantelemon og Skt. Barbera. Tempera på træ. 19. årh. 35×29.
Restaureret. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Varia, 27. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud