Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Solo de piano pour un printemps”. Sign. Corneille 64 samt på bagsiden Corneille 64. Akryl på lærred. 61×50.
Udstillet: “Corneille”, Kunstforeningen, København, 1971, kat. nr. 43, geng. i kat. Proveniens: Galleri Henrik Kampmann, København.
International nutidskunst, 10. juni 2008