2312/236
To kinesiske hatstands af porcelæn, dekorerede i farver med hhv. kvinder i have og fugl siddende på gren. Den ene stemplet. Begge monteret som bordlampe. 20. årh. H. ekskl. montering 28. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag