1822/753
Ubekendt designer
Standerlampe af messing monteret med trompetformet rosafarvet skærm af fajance. Rester af etiket fra Ethan Allen. H. 181.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt