2119/181
To profilerede sølvrammer af træ forsølvet med bladsølv. 19. årh. Hhv. 71,5×62 (udvendig) og 60×83 (indvendig), samt 92×69,5 (udvendig) og 57×66 (indvendig). (2).
Mindre mærker, krakeleringer og afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
34 bud