Aron Kleist (f. Alluitsup Paa/Sydprøven , d. Qaqortoq/Julianehåb)
Tupilak af udskåret kaskelottand. Sign. A.K. Vægt ca. 160 g. Grønland. 1970'erne. H. 12.
Gyldigt CITES-certifikat inden for EU medfølger.
Gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
17 bud