2119/58
Adriaen van der Werff, efter, 18-19. årh.
Abraham sender Hagar væk. Usigneret. Olie på lærred. 87×69. Uindrammet.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag