2416/​243

Luplau Janssen (f. Sørbymagle 1869, d. København 1927)

Legende børn i en sandkasse. Sign. Luplau Janssen 1924. Olie på lærred. 61×70.

Lærredet er dubleret. Enkelt reparation samt enkelte mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag