2434/761
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Reolvæg af massiv fyrretræ, bestående af to skabe, to bogreoler og to dybe sokler. Et skab med to store udtræksbakker. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Borehuller. Klister rester.
Vurdering
1136317 |