2142/1218
Blomsterbroche af 9 kt. guld prydet med to udskårne ametystblomster, to kulturperler samt blad af aventurin. L. 6 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 20. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud