2125/9120
Empire opsats af forgyldt og patineret bronze med skål af slebet glas, tripod stand i form af bevingede løvinder. Antagelig Frankrig 19. årh.s første årtier. H. 22 cm Diam. 14,5 cm.
Aldersrelaterede spor.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud